Jak zarządzać pracownikami pracującymi na magazynach?


Tworzenie grafików pracy jest bardzo istotne dla firm, które posiadają własne magazyny. Są to najczęściej duże przedsiębiorstwa, działające na ogólnopolską, a nawet światową skalę, które w swoich szeregach zatrudniają licznych pracowników, zajmujących różne stanowiska. Przygotowanie dostosowanych zarówno do potrzeb firmy, jak pracowników, a także w pełni zgodnych z przepisami prawnymi harmonogramów pracy okazuje się dla nich sporym wyzwaniem. Zarządzanie pracą zespołu można jednak znacząco uprościć, korzystając z funkcjonalności dedykowanych programów.

jak przygotowac dobry grafik pracy?

Przedsiębiorstwa działające w branży logistycznej napotykają na sporo problemów z zakresie zarządzania pracą swojego zespołu. Do najczęściej wymienianych należy zapewnienie właściwej obsady na poszczególnych zmianach, obsada brygad, pojawianie się kosztownych nadgodzin, a także nadmiar różnych dokumentów związanych z rejestrowaniem czasu pracy. Gotowy grafik pracy tym trudniej stworzyć, że oprócz potrzeb samej firmy, musi on uwzględniać także preferencje pracowników oraz być w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi.

W związku z tym, zarządzanie pracą zespołu w firmach logistycznych staje się sporym wyzwaniem. Przedsiębiorstwa zarządzające magazynami nie są jednak w tym zakresie zdane same na siebie. Z pomocą przychodzą im bowiem takie nowoczesne, stworzone specjalnie z myślą o nich rozwiązania. Dzięki takim programmom możliwe jest optymalizowanie czasu pracy i rozwiązanie wszystkich problemów, jakie do tej pory pojawiały się w tym konkretnym obszarze działalności firm z branży logistycznej.

Jak zarządzać pracownikami pracującymi na magazynach?

Jak narzędzia mogą pomóc?

Dedykowane programy pozwalają na tworzenie dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdej firmy harmonogramów pracy. Gotowy grafik pracy stworzony za jego pomocą pozwala skutecznie wyeliminować kosztowne nadgodziny, zapewnić właściwą obsadę pracowniczą na konkretnych stanowiskach, zmianach oraz w dniach i okresach czasu, obniżyć koszty pracy, a także dostosować grafiki pracy do aktualnych przepisów prawnych.

Każdy program świetnie sprawdzi się w różnych systemach pracy. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć grafik pracy zmianowej 8 godzinnej, a także grafik pracy w systemie 12 godzinnym. Świetnie sprawdzi się także w przypadku firm korzystających z pracy 4-brygadowej w ruchu ciągłym – grafik pracy w systemie 4 brygadowym również można bowiem wygenerować za pomocą takiego narzędzie. Dzięki niemu możliwe jest ustalenie preferowanej sekwencji zmian, a także łatwa zmiana przypisania pracownika do danej brygady.

Dzięki temu prostemu i intuicyjnemu w obsłudze narzędziu można generować automatyczne grafiki pracy, w pełni dostosowane do potrzeb firmy, sprawować kontrolę nad czasem pracy pod kątem obowiązujących przepisów pranych, a także dostosowywać obsadę do zmieniających się w czasie potrzeb firmy. Ponadto taki program na planowanie urlopów, wysyłanie wniosków oraz automatyczne rozliczanie czasu pracy.

Jeżeli chcesz usprawnić zarządzanie swoimi pracownikam sprawdź dostępne rozwiązania i wybierz to nalepiej dopasowane do potrzeb tej branży.

Podobne artykuły:

  • Michalina Grzebyk
  • 11-08-2022
Co to jest venture capital?
  • Robert Malinowski
  • 28-02-2023
Zaliczka na podatek - co to jest?
  • Robert Malinowski
  • 01-08-2022
Co to jest leasing zwrotny?